Griovimo darbų poveikis sveikatai

Kaip žinome griovimo darbai asocijuojasi su pastatų griūvimais, dideliais aplinkos triukšmais, pneumatinių įrengimų vibracijomis ir kitais veiksniais. Bet ištikrųjų kas gali nutikti ir kokie pavojai slypi griovimo darbuose, bei kaip tai veikia ilgalaikėje perspektyvoje griovimo darbus atliekančius asmenis. Įvardinsime didžiausius pavojus ir sutrikimus kurie gali išsivystyti atliekant griovimo darbus. Griovimo darbų poveikis sveikatai yra labai didelis.

Vibracija yra vienas iš veiksnių kurie gali paveikti dirbantyjį su griovimo mechnizuotais įrankiais. Dirbant su šiais įrenginiais vibracija veikia rankas. Dėl pastovios vibracijos ir patiriamo krūvio gali išsivystyti rankų sindromas, tai negrįžtama diagnozė. Jos pagrindiniai padariniai yra sutrikusi apytaka kraujo,  pažeisti arba sutrikdyti nervai ir raumenys, nesugebėjimas ką nors sunkaus laikyti rankose ar tvirtai paimti. Šie vibracija keliantys įrenginiai įvardijami kaip: pneumatiniai kaltai, smūginiai gražtai ar smūginiai suktukai, platukai, rankiniai diskiniai pjuklai ir kiti.

Griovimo darbų poveikis sveikatai

Kas nukenčia labiausiai? Darbuotojai kurie dirba su šiais įrankiais pastoviai. Jiems turi būti suteikiamos pertraukos, kad nutraukti pastovią vibraciją, ir leisti pailsėti organizmui. Nerekomenduojama dirbti be pertraukos ilgiau nei 45 min.

Kitas vibracijos poveikis gali pasireikšti mechnizuotos transporto priemonės tokios kaip traktoriaus ar krautuvo, ar krano operatoriui. Vibracija persiduoda per transporto priemonės sėdinę į operatoriaus sėdmenis ir toliau į nugarą, todėl dirbant šį darbą labai padidėja rizika nugaros skausmų.

Triukšmas antrasis griovimo darbų poveikis sveikatai kuris dirbančiąjam grovimo darbus gali padaryti negrįžtamą žalą sveikatai. Jeigu visada darbuotojas dirba prie didelių triukšmų jis gali turėti klausos sutrikimų. Kartais vienkartinis triukšmo sukėlimas gali padaryti didesnę žalą ausims nei pastovus triukšmas. Todėl reikėtų darbo vietoje vengti iš aukštai krintančių daiktų, nes jie sukelia momentinį garsą kuris ir gali pažeisti klausą. Pastovaus didelių triukšmų sukėlejai: automatinės mašinos, traktoriai, griovimo darbų elektriniai įrankiai, tokie kaip pneumatiniai kaltai, suktukai, traktoriaus garsai ir kiti darbo metu naudojami prietaisų garsai.

Vibracijos ir triukšmo prevencija

Kad išvengti šių poveikių sukeliamų negalavimų ar sutrikimų būtina naudoti apsaugines priemones. Vibracijos poveikiui organizmui mažinti geriausias būdas yra mažinti darbuotojo krūvį, bei keistis keliems darbuotojams ir dirbti pakaitomis. Triukšmo mažinimo prevencinė ir apsaugos priemonė geriausia yra – apsauginės ausinės.

ausines triuksmo prevencijai

1 komentaras apie “Griovimo darbų poveikis sveikatai”

  1. Atgalinis pranešimas: Darbų sauga griovimo darbuose - darbuotojų saugumas svarbiausia

Komentarai yra išjungti.