Darbų sauga griovimo darbuose

Darbų sauga griovimo darbuose susideda iš labai daug punktų, akcentuojame pagrindinius:

  1. Prieš visus darbus turi būti nustatyti ir įvardinti visi pavojingi veisniai, ir vietos, kuriose veikia įrengimai, ir gali atsirasti pavojus darbuotojų gyvybei. Šie veiksniai turi būti nurodyti aiškiai kiekvienam naujai atėjusiam dirbti į šią statybvietę darbuotojai.
  2. Zonos, kurios kelią grėsmę turi būti paženklintos. Stop juostomis, ar šviečiančiais įspėjamaisiais ženklais jei dirbama naktį. Jei įrengimai visa laika įjungti ir veikia, yra atvyrų vietų, jos turi būti taip pat paženklintos įspėjamaisiais ženklais.
  3. Jeigu dabari vykdomi pavojingose zonose, kuriose yra pavojingų mechanizmų ar medžiagų kurios gali kenkti asmens gyvybei turi turėti išduotą leidimą.
  4. Darbo vietoje, turi būti sąrašas kuris apibrėžia žmonių dirbančių pavojingomis sąlygomos, prie pavojingų įrengimų ir turi būti raštiškai supažindinti su rizikos veiksniais, ir šį sąrašą tvirtina darbdavys.
  5. Tos pamainos darbų vadovas, kurios metu vyksta stichinės nelaimės (pūga, vėtra, uraganas, perkūnija, sniegas ar kt.) turi nutraukti veiklą, jeigu tai kelia grėsmę darbuotojų pavojui ir jų sveikatai.
  6. Darbuotojų poilsio vieta ir rūbinė turi būti įrengta ir numatyta už pavojingumo zonos ribų.
  7. Griovimo darbų įrengimai, nuo rankinių iki sunkiosios technikos, turi būti techniškai tvarkingi ir įstatymų numatyta tvarka prižiūrimi bei naudojami tik pagal paskirtį ir gamintojo rekomendacijas.
  8. Visi asmenys, nesvarbu ar darbuotojai ar žmonės ,,iš gatvės” turi dėvėti šalmus ir apsaugnes pirštines jei dirba rankomis.
  9. Jeigu griaunamas pastatas daugiaukštis, dirbti vėjui siekiant 15m/s greičiu dirbti greižtai draudžiama, ir darbas turi būti sustabdytas. Tas pats galioja ir esant rūkui, blogam matomumui, dideliam ir gausiam lietui ar esant perkūnijai.
  10. Pastoliai ar kiti pagalbinės konstrukcijos turi atitikti visus reikalavimus nurodytus jų techninėse kortelėse, tinkamai pritvirtinti ir saugiai naudojami.
Darbų sauga griovimo darbuose

Kaip matote darbų sauga griovimo darbuose įtin atkreipia dėmesį į naudojamus įrankius, darbą aukštyje, bei apsaugos priemones.

Griovimo darbų – rizikos veikniai

  • Darbas rankomis, krovinių kilnojimas;
  • Lauko darbo sąlygos – perkaitimas, nugriuvimas ir kt.;
  • Elektros įrenginių keliamas pavojus;
  • Darbo įrenginių keliamas pavojus;
  • Darbas su asbesto, jo cheminės taršos pasklidimo pavojus;
  • Krentantys objektai (tiem kas dirba žemiau) tokie kaip įrankių kritimas;
  • Darbas aukštuose pastatuose ir aukštyje (pastoliai ir kt).

Kaip matote griovimo darbai reikalauja specialaus pasiruošimo. Šios rekomendacijos yra bendrojo pobūdžio. Dirbant skirtinguose objektuose ar statiniuose gali grėsti skirtingos grėsmės. Todėl būtina atsižvelgti ir į tai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *