D.U.K.

­­­Dažniausiai užduodami klausimai atliekant griovimo darbus namie

Gerejant gyveno sąlygoms, uždirbant daugiau, norisi ne tik keliauti, bet ir atsinaujinti būsta. Be griovimo darbų, neperplanuosite patalpų, todėl jie tampa neatsiejama buto remonto darbų dalimi. Kadangi Lietuviai yra savarankiški žmonės, dažnai smulkius remonto darbus atlieka patys, ko nesuprantu ar nemoka, samdo kitus žmonės pagalbai. Šiandien pateiksime dažniausiai užduodamus klausimus ir atsakysime į juos kaip įmanoma plačiau, kad visiems būtų aišku, kaip atlikti griovimo darbus.

Dažniausiai užduodami klausimai atliekant griovimo darbus yra šie:

1. Ar man reikia leidimų griauti bute sieną?

Priklausomai kokią sieną planuojate griauti. Jeigu griausite paprastą sieną, jai griauti leidimų nereikia, jei griausite laikančiąją tuomet Jums reikės griovimo darbų leidimų, taip pat reikės ir projekto bei kaimynų sutikimo.

2. Ar reikia laikytis darbų saugos reikalavimų?

Taip žinoma, apsaugoti save nuo nelaimingų atsitikimų būtina. Rekomenduojame naudoti: apsauginį šalmą, kad apsisaugoti nuo krintančių daiktų, taip pat apsauginius akinius bei respiratoriu, nuo dulkių poveikio, apsauginius batus.

3. Kokius įrankius naudoti griaunant sieną?

Naudojami keli įrankiai, diskinis pjūklas, lygiam sienos atskirimui nuo lubų bei pneumatinis kaltas arba plaktukas, sienos grovimui.

4. Ar verta atlikti griovimo darbus patiems, ar geriau patikėti tai specialistams?

Kaip žinome, kiekvienas savo amatą išmano geriausiai. Todėl samdant kitus, Jūs sutaupysite laiko, turėsite mažiau problem ir klausimų. Galėsite mėgautis kokybišku rezultatu. Sutikite, jeigu dirbate prie kompiuterio, dulkės ir plaktukas nėra jūsų darbo aplinka.

5. Ką daryti, kur dėti statybinės atliekas kurios liko po griovimo?

Statybinių atliekų į buitinius konteinerius pilti negalima, todėl jas reikia rūšiuoti ir priduoti į specialius konteinerius esančius mieste, arba už miesto ribų.  Jeigu neturite tam fizinių pajėgumų, transporto ir norų, yra daug įmonių kurios padės utilizuoti statybines atliekas. Jos pačios atvažiuos sukraus į maišus ir išveš. Aišku ši paslauga mokama, bet Jums nereikia sukti galvos kur jas padėti.

6. Kokia griovimo darbų kaina?

Griovimo darbų kaina priklauso nuo daugelio faktorių, pagrindiniai tai būtų darbų apimtis, ką reikės griauti, kokia aukšte griovimo objektas randasi, ar reikės išvežti statybines atliekas. Todėl tik atvykę į vietą meistrai gali pasakyti kainą.

7. Kada reikia montuoti sąramas?

Sąramas reikia montuoti griaunant laikančiąsias sienas, kad svoris kuris tenka ant griaunamos sienos būtų kompensuotas sąramos pagalba. Be sąramos yra tikimybė kad pastato sienos neatlaikys ir jis gali griūti. Kokių sąramų ir kiek reikia rengiant projektą apskaičiuoja projektuotojas ir pateikia Jums nurodydamas jas projekte.

8. Kokia įranga naudojama namų griovimui?

Namų griovimui naudojami traktoriai su lynais, arba kranai su krūviais. Taip pat ekskavatoriai. Namų griovimas su šią technika tampa lengvesniu darbu nei griovimo darbai rankomis.

9. Kaip elgtis su asbestine danga?

Asbesto stogo danga yra labai pavojinga plaučiams. Dirbant su ja, ji turi būti pastoviai drėkinama. Jokių būdų negalima jos laužyti, ir kitaip smulkinti, nes taip į aplinka pateks jų pavojingų dulkių. Dirbti tik su apsaugos priemonėmis: respiratoriumi ir apsauginiais akiniais. Utilizuoti tik tam skirtose aikštelėse.

10. Ką daryti jeigu griaunant sieną įtrūko laikančioji siena?

Rekomenduojame nedelsiant kreiptis į policiją, ir pranešti apie įvykį, jie atsiųs specialistus įvertinti padarytą žalą. Jokiu būdų nepriiminėkite sprendimų patys. Įtrūkimas turės būti sutvarkytas.

11. Atliekant griovimo darbus atsitiko nelaimingas atsitikimas

Rekomenduojame nedelsiant kviesti greitąją pagalbą. Nejudinkite nukentėjusio. Suteikite pirmąją pagalbą.