Statybinės atliekos po griovimo darbų

Statybinės atliekos po griovimo darbų

Gerėjanti ekonominė situacija pasaulyje, taip pat ir neišimtis Lietuvoje gerėja ir gyvenimo sąlygos. Tai įtakoja mūsų atlyginimus, bei kaip mes galime ,,atsileisti diržus” tam tikrose srityse. Vieni iš daugelio pradeda keliauti, pažysta pasaulį, taip stengdamiesi užmiršti rutiną, kiti perka automobilius, treti atlieka remonto ar griovimo ir apdailos darbus. Pastarieji darbai vis labiau yra populiaresnis, nes būstai sensta, ir jau pats laikas juos atsinaujinti. Atliekant griovimo darbus yra perplanuojamos patalpos, griaunamos sienos, taip sujungiant virtuvę su svetaine, arba tuoleta su vonia. Atliekant šiuos darbus didelė problema tampa statybinės atliekos. Statybinės atliekos susidaro nugriovus sieną ir jos būna betono gabalai, apšiltinimo medžiagos (vata), tinkas, ir kt. Todėl reikia žinoti kaip su jomis elgtis ir kaip apsisaugoti nuo dulkių.

Atliekant betkokius griovimo darbus rekomenduojama naudoti respiratorių ir apsauginius akinius, taip išvengsite nemalių sužeidimų ir apsaugosite kvepavimo takus nuo dulkių. Griaunant byrančios atliekos pradeda trūkdyti atlikti griovimo darbus, todėl būtina žinoti kaip su jomis elgtis.

Statybinės atliekos po griovimo darbų

Pirmiausia griovimo metu, pasiruoškite maišų, kadangi atliekų bus daug, ir maišų pagalba jas bus lengviau nunešti į automobilį ar autobusiuką. Griaunant, visas atliekas iškart kraukite į juos ir neškite maišus į kambarį šalimais, kad nešiojimas netrukdytų patiems griovimo darbams atlikti. Kuomet pabaigiate visus darbus, maišus suneškite į automobilį ir išvežkite statybines atliekas į surinkimo aikšteles.

Kadangi griovimo darbai kaip ir statybinių atliekų surinkimo ir išvežimo darbai reikalauja fizinių jėgų bei atitinkamų žinių, todėl rekomenduojama patikėti šiuos darbus įmonėms kurios tuo užsiima. Taip sutaupysite brangaus laiko ir nepadarysite brangių klaidų, kurias veliau gali labai daug kainuoti ištaisyti.

Statybinės atliekos po griovimo darbų būna kelių rušių:

  • Atliekos kurios susidaro statybu metu, tai yra plastikinės pakuotės, kartono įpakavimai, atraižos, vatos gabalai, medinės paletės.
  • Griovimo darbų atliekoms priskiriami betono gabalai, naudota vata, medienos gegnės ir kitos atraižos, tinkas. Prie griovimo darbų priskiriamos ir pavojingos atliekos, tokia kaip asbestinė stogo danga. Ši atlieka yra pavojinga ir reikalauja specialios apsaugos ir utilizavimo. Asbesto danga yra pavojinga gyvybei.

Kaip matote svarbu žinoti, ką ir kada reikia atlikti, norint nepakenkti sau ir aplinkiniams. Rinkitės patikimas įmones, kurios atliks darbus už jus.